Äripäeva Gasell

Tänavusel (2016) Äripäeva Gasell ettevõtete konkursil oli Brightspark vapustaval 28. kohal 1000 Eesti ettevõtte hulgast.

Väljavõte „Äripäeva“ artiklist:

Viis aastat tagasi kahemehefirmana tegevust alustanud tarkvaraarendaja Brightspark OÜ on kasvanud üle 30 töötajaga ettevõtteks, mille eksport moodustab ligi 80% kogukäibest.

„Me ei ole klassikaline start-up, vaid alustasime investorite kaasabita, suuremate reklaamikampaaniateta ning vaikse kasvuga,“ räägib Kari Maripuu, ettevõtte tegevjuht.
Ettevõte alustas tegevust koostöös itaallastega, kes paraku mõne aasta pärast pankrotti läksid ning oleks äärepealt ka äsjaloodud Eesti ettevõtte kaasa tõmmanud. „See hetk sundis meid tegutsema ning hakkama kiirelt uusi kliente otsima,“ meenutab Maripuu. „Pärast esimesi sünni- ja kasvuraskusi saime aru, et Eesti jääb meile väikeseks ja hakkasime vaatama välisturgude poole. EASi abil käisime Norras ja Rootsis turuga tutvumas. 2014. aastal valiti meid aga partneriotsingufirma poolt proovitööd tegema Inglismaa ettevõttele, mis pakub logistikaplaneerimistarkvara Ameerika gigantidele UPSile ja FedExile.“

Eelmisel aastal lisandus klientide hulka Norra firma, millele otsustati seekord hakata võrdse partnerina tarkvara arendama, omandades 8% ettevõtte aktsiatest. Strateegilise koostöö eesmärk on 2017. aastal tulla turule mastaapse pilveteenusega andmehalduse lahenduste valdkonnas.